Dünya Turu

Bordo Gezi Rehberi

Uzun zamandır “La Belle Endormie” (Uyuyan Güzel) olarak bilinen Bordo şehri, yeni binyılla birlikte büyük bir dönüşüm geçirdi. Yaya bulvarları, Neo-klasik mimarilerin restorasyonu ve modern şehir içi ulaşım sistemleri ile büyüleyici bir liman kenti olan Fransa, bu çabaların sonucunda 2007 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dâhil edilmiştir. Bordo ile ilgili tüm bilgileri Bordo Gezi rehberi kapsamında hazırladık. Bu rehber Bordo gezinizde en iyi yardımcınız olacak.

Bordo ‘da Nerede Kalınır?

Bordo ‘da her bütçeye uygun seçenekler var. 3 veya 4 yıldızlı oteller ortalama 100 USD’dir ancak şehirde birçok yıldızsız, apartman tipi seçenek bulunmaktadır. Otel fiyatları diğer Avrupa şehirlerine göre daha pahalı olup, fiyat-kalite ve müşteri memnuniyeti oldukça yüksektir. Otobüs, tramvay ve vapur seçenekleri ile çevredeki tüm noktalardan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bordo ‘da Nerede Kalınır sorusunun cevabını sitemizde Bordo otelleri arasından arama yaparak bulabilirsiniz. Seyahatinizden iki veya üç ay önce rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyata yer bulabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden Bordo otel fırsatlarını takip etmenizi öneririz.

Bordo Gezilecek Yerler

362 tarihi yapıya ev sahipliği yapan Bordo ‘da görülecek ve görülecek pek çok yer var. “Tarih ve Sanat Şehri” olarak kabul edilen şehirde, Roma döneminden barok döneme kadar pek çok eser bulunuyor. Avrupa’nın en büyük meydanı, Place des Quinconces, Bourse Meydanı, Grand Theatre, Güzel Sanatlar Müzesi güzel yapılardır. Bir Fransız şehri olan Bordo, zengin bir gastronomi kültürüne de sahiptir. Bordo ‘da Gezilecek En İyi Yerler:

  • Saint André Katedrali ve Pey-Berland Kulesi
  • Aziz Seurin Bazilikası
  • Le Grand Tiyatrosu
  • Saint Michel Bazilikası
  • Pierre Bölgesi ve St. Pierre Köprüsü
  • Hotel De Ville
  • Mirror D’eau
  • Croiseur Colbert
  • Palais Gallien

Bordo Uçak Bileti

En ucuz Bordo uçak bileti için doğru yerdesiniz!  İnternetten tüm Bordo uçak bileti fiyatlarını ve saat bilgilerini ayrıntılı olarak birleştirmek için birçok havayolunu tarayabilirsiniz. Uçuş tarihinizi belirledikten sonra ARAMA butonuna basarak tüm Bordo uçuşlarını sistem üzerinden listeleyebilirsiniz. Sunulan bu filtreleme özelliklerini kullanarak bu sonuçları kolayca daraltabilirsiniz. Böylece hem zaman hem de bütçe açısından en uygun Bordo uçak biletine hızlıca karar verebilirsiniz.

Bordo Otel Rezervasyonu

Bordo şehrinde 700’den fazla otel var. Bordo Otellerinin çoğu merkezde bulunuyor. Burası diğer Avrupa ülkelerine göre daha pahalı bir şehir ve Bordo otel fiyatları otelin merkeze uzaklığına göre değişiyor. Otel çeşitliliği açısından konaklamak için pek çok alternatifiniz var; beş yıldızlı otellerden düşük bütçeli pansiyonlara; Bordo Otel Rezervasyonunuzu farklı konsept alanlarda yapabilirsiniz. Lüks bir otelde konaklamayı veya tarihi binalarda konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir