Dünya Turu

Buenos Aires Gezi Rehberi

Buenos Aires, Arjantin’in en büyük şehri ve başkentidir. Aynı zamanda Güney Amerika’nın Greater Sao Paulo’dan sonraki en büyük şehridir. Güney Amerika’nın incisi olarak bilinen modern, dinamik ve göz alıcı bu şehrin insanları çok kibar, kültürlü ve tango sever. Buenos Aires Gezi Rehberi’nde sizlere Buenos Aires’te gezilecek ve görülecek yerleri anlatıyoruz. Böylece tüm önemli turistik yerleri gezebilir, şehri baştan sona keşfedebilir ve önemli etkinliklerde sahne performanslarına katılabilirsiniz.

Buenos Aires’te Nerede Kalınır?

Şehir ve gece hayatının oldukça hareketli olduğu bu harika şehirde, kalacağınız otel de oldukça önemlidir. Buenos Aires’in çeşitli yerlerinde bütçenize göre farklı oteller bulabilirsiniz. Bu şehirde butik otellerden pansiyonlara kadar yüzlerce otel seçeneği var. Buenos Aires’te Nerede Kalınır sorusunun cevabı olarak internette yüzlerce otel seçeneği bulabilirsiniz. Sıkça gezilip görülen yerlerin başında ve en önemli bölgeler arasında Palermo, Microcentro, San Telmo, Recoleta ve Balvanera sayılabilir. Bu bölgeler birçok otel seçeneği sunan Buenos Aires’in tarihi dokusu ve mimarisi ile iç içe olacağınız popüler bölgelerdir. Bu bölgelerde Buenos Aires otelleri hem ucuz hem de konforludur.

Buenos Aires Gezilecek Yerler

Buenos Aires Gezilecek Yerler başlıklı bu yazımızda El Caminito, Casa Rosada, Planetarium, Costanera ve Palermo gül bahçeleri, Cabildo gibi Buenos Aires’in en önemli turistik yerlerinin ayrıntılarını bulacaksınız. Her birinde geçireceğiniz saatler sizin için unutulmaz olacak. Gitmeden önce bu yerler hakkında bilgi edinebileceksiniz.

  • Buenos Aires Latin Amerika Sanat Müzesi
  • Recoleta Mezarlığı
  • Palacio Barolo
  • Palermo Gül Bahçesi
  • Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi
  • El caminito
  • Casa Rosado
  • Teatro Codon Opera Binası
  • Cabildo
  • Planetaryum

Buenos Aires Uçak Bileti

Rio de la Plata Nehri kıyısında kurulmuş ve 48 yerel bölgeden oluşan Arjantin’in başkenti Buenos Aires, ülkenin en büyük, Güney Amerika’nın ise ikinci büyük şehridir. Tangoyu, aşkı, eğlenceyi ve gece hayatını seviyorsanız hemen Buenos Aires uçak bileti almalısınız! Vizesiz seyahat edebileceğiniz destinasyonlardan biri olan bu şehri gezmek için ucuz Buenos Aires uçak bileti ile tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Buenos Aires Otel Rezervasyonu

Buenos Aires, ekonomik bir tatil yapabileceğiniz şehirlerden biridir. Burada düşük bütçelerle bol yıldızlı otellerde konaklama şansına sahip olabilirsiniz. Bu da şehri kısıtlı bütçeli gezginler için cazip bir rota haline getiriyor. Buenos Aires Otel Rezervasyonu yaparken aynı zamanda internetten uçak bileti alabilir ve araç kiralayabilirsiniz. Buenos Aires otelleri her bütçeye uygundur. 5 yıldızlı otellerde rahat ve keyifli vakit geçirebileceğiniz gibi, ucuz ama samimi otellerde de vakit geçirebilirsiniz.

Tagged , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir