Dünya Turu

Cape Town Gezi Rehberi

Güney Afrika’nın en güzel liman şehirlerinden biri olan Cape Town, inanılmaz cazibe merkezleri, kozmopolit yaşam tarzı, doğa harikaları, vahşi yaşamı ve tabii ki sıcakkanlı insanlarıyla dünyaca ünlü bir şehirdir. 4 milyon nüfuslu şehir aynı zamanda Western Cape Bölgesi’nin de başkentidir. Cape Town Gezi Rehberi, bu muhteşem şehre seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacak. Verilere dayanan bilgilere göre Cape Town’daki en eski yerleşimciler, 27 bin yıl önce Masa Dağı’nın kıyısında yaşamaktaydı.

Cape Town ‘da Nerede Kalınır?

Cape Town temel olarak 6 ana bölgeden oluşmaktadır. Bu 6 bölgenin alt bölgeleri vardır. City Bowl, şehir merkezi olarak kabul edilen bölgedir. Her bütçeye uygun otellere kolayca ulaşabileceğiniz ve bulabileceğiniz bir bölgedir. Sea Point bölgesi şehrin deniz kıyısında oldukça lüks bir bölgedir. Hem otel hem de yerleşim yeri olarak zengin bir bölge olduğunu söyleyebiliriz. Gardens, Camps Bay ve Green Point semtleri şehrin en kalabalık semtleri arasında yer alıyor. Özellikle alışveriş ve yemek seçeneklerinin bol olduğu bölgeler de burada. Bu bilgiler Cape Town ‘da nerede kalınır sorusunun cevabını arayanlar için faydalı olacaktır.

Cape Town Gezilecek Yerler

Afrika’nın en güneydeki şehri olan Cape Town, özgürlük mücadelelerine konu olmuş tarihi bir şehir olmasının yanı sıra doğal güzellikleri ile ünlü harika bir destinasyondur. Şehirde görülmeye değer onlarca tarihi eser ve doğa harikası bulunuyor. Cape Town ‘da Güney Afrika tarihini anlamanıza ve bölgenin doğal güzelliğini keşfetmenize yardımcı olacak birçok cazibe merkezi bulunmaktadır. Cape Town ‘da Gezilecek En İyi Yerler için bir liste hazırladık:

  • Masa dağı
  • Constantia Vadisi
  • Victoria & Alfred Rıhtımı
  • Boulders Plajı
  • Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçeleri
  • Robben adası
  • Ümit Burnu
  • Bo-Kaap
  • Ümit Burnu Adası
  • Two Oceans Akvaryumu

Cape Town Uçak Bileti

Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bu renkli şehirde yapılacak çok şey var. Her mevsim ziyaret etmek güzel olan Cape Town ‘a gitmek için en sıcak zamanları öneriyoruz. Hava sıcaklığı yaklaşık olarak 30 derece olan aylar ise Ekim ayının sonu ve Şubat ayı arasındadır. Cape Town ‘a aktarmalı veya aktarmasız birçok uçuş seçeneği ile gidebilirsiniz. Cape Town Uçak Bileti için acele etmeniz önerilir. Bilet fiyatları çok değişken.

Cape Town Otel Rezervasyonu

City Bowl veya City Center olarak bilinen şehir merkezinde her bütçeye uygun otel bulmak mümkün. Ulaşımı en kolay şekilde sağlayabileceğiniz şehir merkezindeki otellerden çoğu lüks oteller olsa bile bütçenize uygun konaklama alabilirsiniz. Cape Town Hotel rezervasyonunuzu bütçenize göre yapabilirsiniz. Cape Town otelleri son derece lüks ve konforludur. Şehir merkezi oldukça güvenlidir. Bu şehirde herhangi bir güvenlik sorunu yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Ama yine de dikkatli olmakta fayda var.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir