Ukrayna Gece Hayatı, Ukrayna Turu, Ukrayna'da Yaşam, Uncategorized

En ucuz Ukrayna Uçak Bileti Nasıl Alınır? Uygun Ukrayna Uçak Bileti Almanın Yolları

Ukrayna Uçak Bileti

Ukrayna, ulaşım açısından oldukça kolay ve konforlu bir ülkedir. Ukrayna uçak mesafesi ortalama 2 saat olup, Pegasus, THY ve diğer yabancı havayolları ile İstanbul ve diğer şehirlerden ulaşım sağlanabilmektedir. Ukrayna Uçak Bileti için erken rezervasyon öneriyoruz. Çünkü Ucuz Ukrayna Uçak Bileti satın almanın en ideal yöntemi budur. En geç 3 ay öncesinden bilet satın almanız durumunda %30 ila %45 arasında harika indirimleri yakalayabilirsiniz.

Pegasus Ukrayna Uçak Bileti

Şu an Ukrayna’ya sefer düzenleyen en etkin Türk havayolu şirketi olan Pegasus; Ukrayna’nın tüm büyükşehirlerine direkt sefer düzenliyor. Kiev, Lviv, Kharkov ve Odessa gibi şehirlere İstanbul’dan direkt uçabilirsiniz. Diğer şehirlere de, bu şehirlerden yerel ulaşım seçenekleri ile erişebilirsiniz. Ukrayna Uçak Bileti Fiyatları, ortalama 100 – 150 dolar arasında değişmektedir. Pegasus havayolları ile yapacağınız uçuşlarda, uçak içi servis ücretlidir. Uçuşlar genellikle İstanbul Sabiha Gökçen havaalanından yapılmaktadır.

THY Ukrayna Uçak Bileti

Türk Hava Yolları ile Ukrayna uçak bileti satın alabilirsiniz. Bilet fiyatları bir tık daha pahalı olsa da, daha konforlu yolculuk yapabilirsiniz. Uçak içi ücretsiz servis ve daha fazla bagaj hakkı seçeneklerini göz önünde bulundurunca, aslında arada çok fazla fiyat farkı çıkmamaktadır. Uçuşlar genellikle İstanbul Havaalanından yapılmaktadır. Ortalama uçuş süresi, varış şehrine göre değişse de yaklaşık 2 saattir.

Ucuz Ukrayna Bileti satın alma yolları

Klasik yöntemlerin haricinde, birkaç ufak tüyo vermek istiyoruz. Ucuz Ukrayna Bileti için erken rezervasyon şart ama onun haricinde dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Çoklu bilet satan siteler yerine, mutlaka direkt havayolu şirketinin resmi web sitesinden arama yapın. En doğru ve garantili fiyatlar kendi web sitelerinde yayınlanır. Ve işte Uygun Ukrayna Uçak Bileti Almanın yöntemleri:

  • Mutlaka çoklu arama yapın

Havayolu şirketinin web sitesinden ilk yaptığınız arama sonucuna göre kesinlikle bilet satın almayın. Örneğin sabah arama yaptıysanız, akşam tekrar aynı bilet için arama yapın. Bazı günlerde inanılmaz farklı sonuçlar çıkabiliyor. Hatta gerekirse birkaç gün bu yöntemi kullanarak sıkça bilet sorgulaması yapın ve en uygun olanı seçerek satın alın.

  • Salı gününe dikkat

Her ne kadar bir şehir efsanesi gibi görünse de, Salı günü satın alınan uçak biletleri diğer günlere göre daha uygun olabiliyor. Bu seçeneği mutlaka deneyin.

  • Hafta içi uçak biletleri daha uygundur

Ukrayna seyahat planınızı hafta içine denk getirmeye çalışın. Gidiş ve dönüş uçuşlarında hafta sonu daha fazla fiyat farkı ödersiniz. Örneğin Pazartesi günü gidip Cumartesi akşamı döndüğünüz zaman, çok daha ekonomik uçak bileti satın almanız mümkündür. Ama Cuma gidip, gelecek Pazar dönerseniz fiyat farkı oluşacaktır. Tatil planını bu gün aralıklarına göre yapmanızda fayda vardır.

  • Gereksiz uçak içi ücretli servislerden uzak durun

Uçak içi servis, uçak içi eğlence – internet ve benzeri ücretli servisleri satın almanıza gerek yoktur. Zaten en fazla 2 saatlik kısa mesafe uçuşu için, bu ek hizmetler uçak bilet fiyatını şişirecektir.

  • Havayolu şirketlerini karşılaştırın

Seçtiğiniz tarihleri ve uçak bileti fiyatlarını not ederek, diğer havayolu şirketleri ile karşılaştırma yapın ve hangisi uygunsa onu tercih edin. Flyuia web sitesinden Ukrayna yerel uçuşlarını da incelemeyi unutmayın. Bazen Türk havayolları şirketlerinden daha uygun fiyatlar çıkabiliyor.

Tüm bu tavsiyeleri uygulamak, bütçenize katkı sunacaktır. Ancak ondan önce, uçak bileti tarihleri ve konaklama tarihlerinin uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Ukrayna’da konaklama adlı yazımızı inceleyin ve sizin için en uygun konaklama seçeneğini seçerek, aynı tarihler için uygun uçak bileti satın almaya çalışın. Çünkü ucuz uçak bileti bulduğunuz tarihlerde, konaklama ücretleri yüksek olabilir. Veya tam tersi bir durum söz konusu olabilir. Önemli olan her iki seçeneğin de sizin için uygun olmasıdır.

Tagged , ,

1 thought on “En ucuz Ukrayna Uçak Bileti Nasıl Alınır? Uygun Ukrayna Uçak Bileti Almanın Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir