Dünya Turu

Girit Adası Gezi Rehberi

Doğal güzellikleri ve köklü tarihi ile bölgenin turizm cennetlerinden biri olan Girit, turistik açıdan ilginizi çekebilecek pek çok yere sahiptir. Adada geçirmeyi planladığınız gün sayısına göre görmek istediğiniz yerleri planlamanız gerekiyor. Girit Adası Gezi Rehberi ile birkaç gün içinde bu küçük ama muhteşem adayı ziyaret edebilir ve keyfini çıkarabilirsiniz. Yunanistan’ın 13 idari bölgesinden biri olan Girit, Ege Denizi’nin güney sınırını belirliyor. Tatil sezonu nisan ayının başından ekim ayına kadar sürer. Yaz aylarında bu bölgeye çok sayıda turist geldiği için kalabalıktır.

Girit Adası’nda Nerede Kalınır?

Girit Adası’nda nerede kalacağını planlamak isteyen gezginler için en ideal yerler Hanya, Adios Nikolas, Rethymnon, Elounda ve Knossos’tur. Bunlar aynı zamanda havalimanına ve limana yakınlığı nedeniyle de tercih edilen şehirlerdir. Adanın kuzeyi güneye göre daha kalabalık ve turistik. Hanya, Kandiye’den biraz daha sakin. Malia gece hayatıyla ünlü bir bölge olduğu için gençler arasında da oldukça popüler.

Girit Adası Gezilecek Yerler

Adanın Kandiye Bölgesi’nde yer alan Venedik Kalesi, Girit Adası’nda gezilecek yerlerden biridir. Şehrin simgesi olan kaleyi ziyaret edebilir, etrafta terleyen tarihi kalıntıları görmek için yürüyüşler yapabilirsiniz. Dünyanın son Cüzzamlı kolonilerinden biri olan Spinalonga Adası’nı ziyaret edin, rehber eşliğinde güzel bir tekne turu yapın ve ardından kumsalda mangal keyfi yapın. Küçük bir şehri andıran Knossos Sarayı, çalışma odaları, tapınakları, tiyatroları, salonları ile gezginlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Bunların dışında Girit Tarih Müzesi’ni ziyaret edebilir, ünlü Girit şaraplarını ve yemeklerini tadabilirsiniz.

Girit Adası Uçak Bileti

Girit Adası Uçak Bileti satın almak için öncelikle Yunanistan’a uçakla ulaşmalısınız. Çünkü adada hava alanı yok ve direkt uçuş yok. Girit Adası’na sadece deniz, otobüs ve taksi ile gidebilirsiniz. Havalimanı terminal çıkışında bulunan otobüs duraklarından şehir merkezine giden otobüse binebilirsiniz. Servisler çok sık, otobüsler her 5 dakikada bir kalkıyor. Sadece Pazar günleri sefer saatleri seyrektir. Sabah erken saatlerde yolcu almaya başlayan otobüsler, akşam geç saatlere kadar hizmet vermeye devam ediyor.

Girit Adası Otel Rezervasyonu

Girit Adası’nda konaklama için tesis seçimine karar vermeden önce, hangi bölgede kalacağınıza karar verirseniz, adayı ziyaret tarzınıza ve amacınıza göre otel bulmanız çok daha kolay olacaktır. İnternetten bütçenize göre Girit Adası Otel Rezervasyonu yapabilirsiniz. Her bölge farklı turistler ve bütçe içindir. Bu nedenle, çok ucuz bir otel arıyorsanız, Hanya’da aradığınızı kolayca bulamayabilirsiniz. Böylece farklı bölgeleri de araştırabilirsiniz.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir