Dünya Turu

Hoi An Gezi Rehberi

Hoi An şehri Vietnam, UNESCO tarafından Dünya Mirası Şehirleri arasında yer almaktadır. Vietnam’ın orta bölgesinde yer alan Hoi An, 120 bin kişilik nüfusu ile oldukça sakin bir şehir. Oldukça şirin ve küçük bir şehir olan Hoi An’da herhangi bir ulaşım aracına binmeden rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Şehir merkezi araç trafiğine kapatıldı. Hoi An Gezi Rehberi, bu şehri ziyaret etmeniz için bir rehberdir. Plajlarıyla dikkat çeken şehir, kendine has bir dokuya sahip. Özel plajlara sahip tatil köyleri ile çoğu turistin ilgi odağı haline gelmiştir.

Hoi An’da Nerede Kalınır?

Ücretli bir müze olan şehrin eski ve tarihi merkezi, ülkenin ve şehrin tarihine dair her şeyi anlatıyor. Şehre de uzanan Thu Bon Nehri üzerinden seyredilerek yapılan tekne turları dikkat çekiyor. Hoi An’da Nerede Kalınır diye düşünenler burada birçok konaklama seçeneği bulacaktır. Hoi An’da konaklama için size önereceğimiz bölgelerden ilki, tarihi değeri yüksek eski şehir merkezi Minh An bölgesidir. Diğer bir bölge ise şehrin tatil merkezi olan Çam An bölgesidir. Yerel yaşama yakın olmak isteyenler için önerdiğimiz Cam Pho bölgesi ve şehrin en keyifli turistik adası olarak kabul edilen Cam Nam bölgesi diğer bölgelerdir.

Hoi An’da Gezilecek Yerler

İyi korunmuş tarihi sokaklar şehrin popülaritesini artırıyor. Kenti ikiye bölen Thu Bon Nehri’nde geceleri yapılan tekne turlarında yanan fenerlerin görüntüleri devasa. Motosikletlilerin şehir merkezinde dolaşmasının yasak olması şehri daha da özel kılıyor. 1999 yılında Unesco Dünya Mirası listesine giren şehir her türlü övgüyü hak ediyor. Hoi An’da Gezilecek En İyi Yerler:

  • Japon Köprüsü
  • Kanton Toplantı Salonu
  • Phuc Kien Toplantı Salonu
  • Quan Cong Tapınağı
  • Hoi An Tiyatrosu – Su Kuklaları
  • Kanal Turu
  • Köyler ve Pirinç Tarlaları

Hoi An Uçak Bileti

Hoi An ’a gitmenin en kolay yolu uçakla Da Nang’a gelip otobüs veya kiralayacağınız motorla Da Nang’ın yanından geçmek. Bu şehre hiçbir ülkeden direkt uçuş bulamayabilirsiniz. Hoi An Uçak Bileti satın almak için erken rezervasyon seçeneğinizi kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Hoi An – Da Nang Havalimanı mesafesi 22 kilometredir.

Hoi An Otel Rezervasyonu

Bölgenin konumuna bakarsanız, konaklama seçeneklerinin bol olduğunu görebilirsiniz. Hoi on otelleri oldukça ucuz ve egzotik tasarımlara sahiptir. Bütçenize ve standartlarınıza en uygun oteli seçerek Hoi An Otel Rezervasyonu yapabilirsiniz. Zevk ve tercihlerinize bağlı olarak kalacağınız yerler de elbette farklılık gösterecektir. İnternette arama yaparken tercihlerinizi belirleyerek seçim yapabilirsiniz.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir