Ukrayna Turu

Kiev Gezisi – Kiev Turu ve Kiev’de gezilecek yerler

ukrayna kiev turu

Kiev Gezi Rehberi

Ukrayna’nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Kiev, Ukrayna gezisi için yapılan planın ilk sırasında olmalıdır. Kiev gezisi için aslında bir rehbere ihtiyacınız yok. Oldum olası kalabalık turları sevmiyoruz. Sizi belirlenen mekânlara götürüp otomatiğe bağlar gibi o bölge hakkında klasik bilgiler verilmesi, açıkçası bize pek cazip gelmiyor. Bu yüzden size tavsiyemiz, Kiev gezisini bağımsız planlayın. Bu sayede kendinizi daha özgür hissedeceksiniz. Kiev için en az 1 haftalık program yapmanız tavsiye edilir. Çünkü gezip görülecek çok yer var.

Kiev’de gezilecek yerler

Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biri olan Kiev, turistlerin ilk durağıdır. Kiev’de gezilecek yerler konusunda size manastır, klişe, tarihi yerler ve benzeri mekânları tanıtmayacağız. Çünkü zaten buraları yol üzerinde görüp, istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Yemyeşil parklar, alabildiğince büyük mesire alanları ve yürüyüş alanları ile çevrili Kiev’de, birbirinden güzel peyzaj çalışması yapılmış muhteşem parklar göreceksiniz. Bu parklarda çeşitli etkinliklere katılabilir, restoranlarda yemek yiyebilir ve unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz.

  • Kreşatik Caddesi ve Bağımsızlık Meydanı
  • Mariyinsky Parkı &Mariyinsky Sarayı
  • Shevchenko Park
  • Pirogovo Açık Hava Müzesi
  • Botanik Parkı

Kiev gece hayatından arta kalan zamanlarınızı bu dinlenme yerlerinde geçirebilirsiniz. Ayrıca dünyanın en ünlü markalarının satıldığı alışveriş merkezleri de günün kalan kısmını geçirebilmeniz adına iyi bir alternatif olacaktır.

Kiev’de ulaşım nasıl sağlanır?

Kiev’de ulaşım sağlamak için en uygun seçenek Uber Taxi seçeneğidir. Uber uygulamasını cep telefonunuza mutlaka kurun. Orada çok rahat edeceksiniz. Oldukça güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Yerel taksi numaralarını not alıp, bunlardan da faydalanabilirsiniz ama eğer Ukraynaca veya Rusça bilmiyorsanız iletişim sorunu yaşayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları, şehrin neredeyse tüm bölgesine çalışıyor. Tabi bunları kullanabilmeniz için güzergâh bilgisine ihtiyacınız olacak. Toplu taşıma ile zaman harcamayın. Uber uygulamasını yükleyin, kafanız rahat olsun.

Kiev rehberlik hizmetleri

Gerçekten Kiev’de bir rehbere ihtiyacınız var mı? Bize göre yok. Bu işi yapan Türk öğrenciler var. İnternette ve forum sitelerinde buna benzer ilanlar görebilirsiniz. Kiev gezisi için şehre gelen Türk turistlere ücreti karşılığında yardımcı oluyorlar ama buna gerek duyacağınızı sanmıyoruz. Gitmeden önce otel rezervasyonunu mutlaka yapın. Kiev’de konaklama adlı yazımızda size birkaç konaklama tavsiyemiz olacak.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir