Dünya Turu

Marakeş Gezi Rehberi

Marakeş Gezi Rehberi

Fas’ın ilk başkenti olan Marakeş, eski şehir Medine ve yeni şehir Gueliz olarak ikiye ayrılıyor. Marakeş Gezi rehberine başlamadan önce bu bölge hakkında küçük kısa bilgiler verelim. Marakeş, Fas’ın orta kesiminde, Kuzey Afrika’nın batısında yer alan bir şehirdir. Atlas Dağları’nın eteğinde bulunan Marakeş, Atlantik ve Fas arasında bir geçiş noktası oluşturuyor. Burayı ziyaret etmek için en iyi zamanlar ilkbahar-Nisan-Mayıs ve sonbahar-Eylül-Ekim aylarıdır. Ancak ilkbaharda ara sıra kum fırtınaları görülebilir.

Marakeş’te Nerede Kalınır?

Marakeş en çekici ve çekici şehirlerden biridir. Birçok kültürün tarihi mirasına ev sahipliği yapan Marakeş, farklı mimarisi ve egzotik atmosferiyle size harika bir seyahat fırsatı sunacak. Marakeş’te 1.500’den fazla otel var ve seyahatinizde seçeceğiniz yer de büyük önem taşıyor. Bu yüzden Marakeş’te Nerede Kalınır sorusu için endişelenmeyin. Farklı bütçelere uygun ve farklı kriterlere sahip birçok Marakeş oteli bulabilirsiniz. Instantbooking.com sitesinde arama yaparak konaklayacağınız oteli seçebilirsiniz.

Marakeş Gezilecek Yerler

Fas’ın en otantik ve turistik şehirlerinden biri olan Marakeş, Avrupa’da soğuk, sıradan yerler yerine daha otantik, sıcak yerler arayan gezginler için ideal bir şehir. Marakeş gezilecek yerler listesi hakkında detaylı bilgi bulabileceğiniz meydanları ile çarşıları şehirde sosyal olarak sıcak ve samimi mekânlar yaratırken; müzeleri, sarayları ve dini yapıları, aradığınız otantik atmosferi yakalamanıza olanak sağlıyor.

 • Majorelle Bahçeleri
 • Ali Bin Yusuf Medresesi
 • Jemaa el Fnaa Meydanı
 • Marakeş Pazarları
 • Bahia Sarayı
 • Kutubiye Camii
 • Yoldaşların Mezarları
 • El Badi Sarayı
 • Dar Si Said Müzesi
 • Marakeş Müzesi
 • Menara Bahçeleri
 • Murabıt Kubbe

Marakeş Uçak Bileti

Marakeş uçak bileti ayırtın, yaşayacağınız masalsı tatilin şık ve ayrıcalıklı özelliklerini yaşayın. Fas’ın nüfus bakımından en büyük ikinci şehri olan Marakeş, büyülü atmosferiyle gerçek bir cazibe merkezidir. Ucuz Marakeş Uçak Bileti bulmak için beklemenize gerek yok. Seçtiğiniz zaman aralığı için sonuçları karşılaştırın ve en ucuz uçuş için seçtiğiniz havayoluna tıklayın. Marakeş uçak biletinizi web sitemizden ayırtın ve güvenle uçun.

Marakeş Otel Rezervasyonu

Marakeş’te iki tip konaklama vardır: Medine şehir merkezinin ara sokaklarında yer alan avlulu riyadlar ve büyük kapasiteli oteller. Büyük oteller genellikle şehir merkezinin dışında yer alır. İnternetteki güvenilir sitelerden Marakeş Otel Rezervasyonu yapabilirsiniz. Şehir merkezine yakın otellerin fiyatları yüksek olmasına rağmen düşük bütçeli alternatif otellerde misafirlerine hizmet veriyorlar. Yeni şehir olarak bilinen Hivernage veya Gueliz bölgelerinde uygun oteller bulmak mümkün. 4-5 yıldızlı oteller genellikle Hivernage semtinde bulunur ve şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Bütçeniz kısıtlıysa daha ekonomik Marakeş otelleri için Gueliz bölgesini tercih edebilirsiniz.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir