Dünya Turu

Maui Gezi Rehberi

Maui Gezi Rehberi

Maui, Hawaii’de yer almaktadır. Buradaki takımadaların en büyüğü Maui adası olarak bilinir. Amerika’ya bağlı olan bu ada, Hawaii eyaletinin yasalarına tabidir. Maui adası, Hawaii Adaları’nın ikinci en büyük adası ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük 17. adadır. Maui, Hawaii Eyaletinin bir parçasıdır ve Molokai, Lānaʻi ve kalabalık olmayan Kahoolawe gibi Maui County’nin dört adasının en büyüğüdür. 2010 yılında, Maui, Hawaii Adaları’ndaki en yüksek üçüncü olan Oahu ve Hawaii Adası’nın arkasında 144.444 nüfusa sahipti. Maui Gezi Rehberi çok kapsamlı olmasa da elimizden geldiğince detay vermeye çalışacağız.

Maui’de Nerede Kalınır?

Konaklama için önereceğimiz bölgelerin başında Ala Wai Port geliyor. Ala Moana Plajı’na sahip olan bölge, dünyaca ünlü Waikiki Plajı’na yakın konumu ile şehrin cazibe merkezi konumunda. İkinci bölgemiz olan Fort Derussy Beach Park Waikiki, Kapiolani Park ve Waikiki Beach’e ev sahipliği yapıyor. Bir sonraki bölgemiz Kuhio Beach Waikiki. Honolulu Hayvanat Bahçesi ve Waikiki Akvaryumuna yürüyerek ulaşma imkânına sahip olan bölge, turistlerden yoğun ilgi görüyor. Maui’de nerede kalacağınız konusunda endişelenmeyin. Birçok konaklama seçeneği var. Şehrin batısında yer alan Batı Honolulu bölgesi, Pearl Harbor gibi önemli yerlere ve müzelere kolay erişim imkânı sunmaktadır.

Maui’de Gezilecek Yerler

Muhteşem otelleri ve eşsiz kumsalı ile dikkat çeken bölge, şehrin en turistik noktaları arasında yer alıyor. Ülkeyi savaşa çeken baskının yaşandığı Pearl Harbor, tarihi ve kültürel gezileri seven turistlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biri. Düz bir deniz hayal edenler için Ala Moana Park, doğa turlarını sevenler için Diamond Crater, Foster Botanik Bahçeleri ve Lyon Arboretumu ve Manoa Vadileri önemli adresler olarak dikkat çekiyor. Maui’de Gezilecek Yerler ‘de Hanauma Körfezi ve Makapu bölgesini not etmelisiniz. Uçsuz bucaksız bir kumsala sahip olan Maui adasında güneşlenmek ve yüzmek dışında yapılacak çok şey var. Çünkü burası dağlık arazileri, derin vadileri ve ormanları olan bir ada!

Maui Uçak Bileti

Maui Adası’na birçok ülkeden direkt uçuş yok. Bu nedenle mutlaka aktarmalı bir uçuş seçmelisiniz. Birçok havayolunun düzenlediği bağlantılı Maui uçuşlarını inceleyerek planınız için en uygun alternatifi değerlendirebilirsiniz. İnternetten Maui Uçak Bileti fırsatlarını takip edin.

Maui Otel Rezervasyonu

Popüler plajlardan biri olan Ala Moana Plajı ve dünyaca ünlü Waikiki Plajı’na yakın konumda bulunan Ala Wai Limanı, misafirlerden yoğun talep görüyor. Marina, Hawaii ABD Ordusu Müzesi, Magic Island, Hawaii Kongre Merkezi, Ala Moana Beach Park’ı içeren bölge, alışveriş ve geziler için ideal bir ortam sunuyor. Maui Otel Rezervasyonunuzu bu bölgelerden birinde yapabilirsiniz. Ayrıca adada birçok ucuz pansiyon bulabilirsiniz.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir