Dünya Turu

Negril Gezi Rehberi

Negril Gezi Rehberi

Negril, Jamaika’nın batısında yer alan küçük bir tatil beldesidir. Negril adı, bölgeyi ilk olarak 1494 yılında kampüs olarak benimseyen İspanyollar tarafından verilmiştir. Negril Gezi Rehberi ile Negril otelleri ve Negril Uçak biletleri hakkında bilgi edineceksiniz. Turkuaz renginin güzel ve ılık denizi, ilerledikçe bel hizasında olmayacak kadar sığdır. Negril ‘deki tatil köyleri güzel ve genellikle pahalıdır. Ülkenin kuzeybatısındaki Negril şehrinde bulunan Negril Plajı, ziyaret edilmesi gereken önemli turistik bölgelerden biridir. Bilindiği üzere Karayipler ‘de bulunan Jamaika, dünyanın en güzel plajlarına sahip. Bunlardan biri de şüphesiz Negril Plajı. Burada denizin, kumun ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Buraya arkadaş grubunuzla gelebilir ve eğlenceli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama ve eğlence yerleri de bulunmaktadır. Uzun bir tatil için burası tercih edilebilir.

Negril ‘de Nerede Kalınır?

Bölgeye seyahat eden gezginlerin çoğu, Jamaikalı ailelerin evlerinde oda kiralıyor veya bahçelerinde çadır kuruyor. Negril ‘de Nerede Kalınır sorusunun cevabını bulma konusunda endişelenmeyin. Çünkü internette birçok Negril oteli mevcut! Bölge halkının misafirperverliği elbette tatilcileri bu bölgeye çeken başlıca sebeplerden biridir.

Negril Gezilecek Yerler

Küçük bir ada tatil beldesi olmasına rağmen Negril alışveriş, aktivite ve sahil beldeleri açısından oldukça gelişmiştir. Negril gezilecek yerler listesinde ilginç yerler var. Muhteşem kumsalı, egzotik mekânları ve yöresel mutfağı ile unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Jamaika’nın en güzel adalarından biri olan Negril, her yıl binlerce turisti ağırlıyor.

  • Yedi mil plaj
  • Kanlı koy
  • Cennet Katolik Kilisesi’nin Mary Kapısı
  • Mavi Delik Maden Yayı
  • Kool Koşuları Su Parkı
  • Times Meydanı Alışveriş Merkezi
  • Barney’s Flower & Hummingbird Garden Jamaika
  • Kraliyet palmiye rezervi
  • Taht Odası
  • Negril deniz feneri

Negril Uçak Bileti

Negril uçak bileti satın aldıktan sonra Başkent’teki Kingston Norman Manley Havalimanı’na gidebilirsiniz. Negril bölgesine otobüsle Kingston havalimanına geldiğiniz andan itibaren ortalama 6 saatte ulaşabilirsiniz. Jamaika küçük bir ada ülkesi olduğu için birçok ülkeden Negril’e direkt uçuş bulamayabilirsiniz.

Negril Otel Rezervasyonu

Negril küçük bir ada olmasına rağmen birçok konaklama seçeneğine sahip. Negril Otel Rezervasyonunuzu web sitemizden yapabilirsiniz. Öncelikle burayı ziyaret etmek isteyenler için Negril ‘de konaklama açısından herhangi bir sorun yaşamayacaklarını söyleyebiliriz. Ocak ve Mart ayları adanın en fazla turiste sahip olduğu aylardır. Dolayısıyla bu ayların ziyaret etmek için en uygun zaman olduğunu söyleyebiliriz. Negril ‘de 5 yıldızlı tatil köylerinden standart otellere kadar birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Negril otelleri konforlu ve ekonomiktir.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir