Dünya Turu

New Orleans Gezi Rehberi

New Orleans Gezi Rehberi

Son yıllarda adını daha sık duymaya başladığımız New Orleans, caz müziği ve partileri seven gezginler için vazgeçilmez bir turizm destinasyonu olarak kabul ediliyor. Çok kültürlü tarihi, mutfağı, caz ve Blues’un başkenti olmasıyla tam bir cazibe merkezidir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en turistik ve eğlenceli şehirlerden biridir. New Orleans, Louisiana eyaletinde ABD’nin en büyük şehridir. Meksika Körfezi ile Pontchartrain Gölü arasında, dünyanın en aktif liman şehirlerinden biridir. Bu muhteşem ve güzel şehirde yapabileceğiniz tüm aktiviteleri New Orleans Gezi Rehberi‘nde anlatacağız. Başlayalım!

New Orleans’ta Nerede Kalınır?

Şehir merkezi Downtown olarak bilinir; Lüks otellerin yanı sıra uygun fiyatlara otel bulabileceğiniz bu yerleşim bölgesinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. French Quarter bölgesi şehrin eski Fransız Mahallesi olup, günümüzde Downtown’dan sonra en çok tercih edilen yerleşim bölgelerinden biridir. New Orleans’ta Nerede Kalınır konusunda size bazı tavsiyelerde bulunacağız. Lüks otellerin bulunduğu bu bölgede uygun fiyatlı oteller de bulabilirsiniz. Bütçenize uygun otel seçenekleri ile rahatlıkla seyahat edebileceğiniz ve konforlu konaklama imkânı sunabileceğiniz bir bölgedir.

New Orleans Gezilecek Yerler

Siyah kültürünü en yoğun hissedebileceğiniz ABD şehirlerinden biri olan New Orleans, kendine özgü tarihi, dokusu ve kültürü nedeniyle mutlaka görmeniz gereken bir şehir. New Orleans Gezilecek Yerler rehberinde bu şehirde görebileceğiniz yerlerin bir listesini derledik.

  • Fransız Quarter
  • St. Louis Katedrali
  • Tarihi mezarlıklar
  • Audubon Akvaryumu
  • New Orleans Sanat Müzesi
  • Şehir Parkı
  • Louisiana Eyalet Müzesi

New Orleans Uçak Bileti

İnternetteki uçak bilet siteleri ile alacağınız New Orleans uçak bileti internetteki en uygun fiyat olacak. Çünkü onlarca havayolunun tekliflerini filtreleyerek size en uygun seçenekleri sunuluyor! İşte ucuz New Orleans uçak bileti alma fırsatı! New Orleans Louis Armstrong Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için taksiye binebilir veya havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Ya da web sitemiz üzerinden araç kiralayabilir ve ulaşım kolaylığı sağlayabilirsiniz.

New Orleans Otel Rezervasyonu

Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyindeki önemli tatil yerlerinden biri olan New Orleans, iş seyahatlerinin de uğrak noktasıdır. Bu nedenle şehirde farklı tarz ve bütçelerde birçok otel hizmet vermektedir. İnternet üzerinden New Orleans Otel Rezervasyonu yaparsanız birçok avantaja sahip olursunuz. Dönemsel olarak değişse de genel olarak New Orleans otel fiyatları gecelik çok pahalı değil. Mid-City ve Faubourg Marigny; şehir merkezinin dışındaki en iyi konaklama alanlarından ikisidir. Uygun fiyatlara birçok otel fırsatı bulabileceğiniz bu bölgelerde kısa yolculuklarla şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir