Dünya Turu

Roatan Gezi Rehberi

Roatan Gezi Rehberi

Roatan Gezi Rehberi

Honduras’ın kuzeyindeki Roatan adası, tatil ve dalış için gelen turistlerin gözdesi haline geldi. Şehrin yaklaşık 50 bin nüfusu var. Roatan Gezi Rehberi bu gizemli adayı keşfetmenize yardımcı olacak. Honduras’ın Orta Amerika’daki sınırları Guatemala, Nikaragua ve El Salvador’dur. Adaya, Kosta Rika, Panama ve Belize, Honduras’a uçak veya otobüsle kısa bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Roatan, kilometrelerce uzanan modern tesisleri, altyapısı, uluslararası bir havaalanı, kamu ve özel hastaneler ve birçok marinanın yanı sıra uzak kumsalların ve küçük balıkçı köylerinin korunmasıyla yaratılmış el değmemiş çekici bir yerdir.

Roatan ‘da Nerede Kalınır?

Roatan, konaklamak için birçok otel bulabileceğiniz bir adadır. Roatan ‘ın merkezi Coxen Hole bölgesidir. Bu bölgede havalimanları, bankalar ve hastaneler gibi birçok hizmeti bulabilirsiniz. Aynı hizmetlerin çoğunu bulabileceğiniz bir diğer alan ise Fransız Limanı. Merkezi noktalar olsa da otellerin yoğunlaştığı bölge adanın batısındaki popüler beyaz kumlu plajlar olan West End ve West Bay bölgeleridir. Roatan ‘da Nerede Kalınır sorusunun cevabını kolayca bulabilirsiniz. Bu iki bölgenin dışında birbirinden güzel kumsallara ve dalış noktalarına sahip olan Sandy Bay bölgesi konaklama için de uygun.

Roatan Gezilecek Yerler

Ekonomik ve siyasi olarak istikrarsız bir ülke olan Honduras, gezginler için pek bir şey vaat etmese de güzel bir ülke. Özellikle Karayip Denizi’ndeki bölgeler kesinlikle görülmeye değer. Sadece Honduras’ı görmek biraz lüks bir gezi olabilir ama Orta Amerika gezisi için uğramanız gereken duraklardan biri. Roatan Gezilecek Yerler konusunda yerel rehberlerden yardım almanızı öneririz. Bunun nüfus / cinayet oranı açısından dünyanın en tehlikeli şehirlerinden biri olduğunu unutmayın. Şehre girdiğinizde tüm dükkânların etrafı demir parmaklıklar, elektrik telleri, banka, market, alışveriş merkezi gibi yerlerin önüne kurulan silahlı güvenlik ile çevrilince bu şehirde bir sorun olduğunu hemen anlıyorsunuz.

Roatan Uçak Bileti

En ucuz Roatan uçak bileti için doğru yerdesiniz! Detaylı karşılaştırma yapabilmeniz için tüm Roatan uçak bileti fiyatları ve zaman bilgilerini bir araya getiriyoruz. Uçuş tarihinize karar verdikten sonra, sistemdeki tüm Roatan uçuşlarını listelemek için ARAMA butonuna tıklayabilirsiniz.

Roatan Otel Rezervasyonu

5.000’in üzerinde nüfusu ile Coxen Hole, Roatan Adası’ndaki en büyük şehirdir. Bankalar, sağlık tesisleri, seyahat acenteleri, marketler, postane ve spor salonu gibi diğer ihtiyaçları bulabileceğiniz bir bölge olmasına rağmen turistler bu bölgeyi konaklamak için değil daha çok gezmek için ziyaret ediyor. Roatan Otel Rezervasyonu yapmak için sitemizden yardım alabilirsiniz. Bu bölgede konaklamak istiyorsanız sizin için birçok seçenek var.

Tagged , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir