Dünya Turu

Siem Reap Gezi Rehberi

Siem Reap Gezi Rehberi

Siem Reap Gezi Rehberi

Asya’da Kamboçya ülkesinin kuzeybatısında yer alan Siem Reap şehri, kendi adını taşıyan bölgenin başkentidir. Siem Reap, Kral II. Suryavarman tarafından yaptırılan tapınakların bulunduğu Angkor Vat, bu şehirden ulaşıldığı için turizm açısından önemli bir yere sahip. Bu şehri ziyaretinizi biraz daha uzun tutmakta fayda var. Angkor Arkeoloji Parkı bile en az 3 gün gezebileceğiniz, mümkünse 1 hafta ayırmanız gereken geniş ve zengin bir alandır. Bu etkileyici şehirle ilgili tüm detayları Siem Reap Gezi Rehberinde okuyabilirsiniz.

Siem Reap’te Nerede Kalınır?

Barlar Sokağı ve çevresinde şekillenen Old Town District, hem şehrin merkezi hem de en turistik bölgesi. Şehirdeki mağaza, restoran, kafe ve otellerin çoğu burada bulunuyor. Bu bölge, öncelikle Siem Reap’te Nerede Kalınır sorusunu soran turistler için önerilir. Son zamanlarda restorasyon ve renovasyon çalışmaları yapılmış olsa da Fransız Mahallesi şehrin en eski bölgesi. Fransız mimari tarzının etkisinin şehirde en iyi görüldüğü yer burasıdır ve lüks otellerin çoğu buradadır. Siem Reap’te çok fazla konaklama seçeneği yok.

Siem Reap’te Gezilecek Yerler

Siem Reap, hem en büyük şehirlerinden biri hem de Angkor Tapınakları nedeniyle Kamboçya’nın en önemli, en turistik şehridir. Angkor Tapınakları dünyanın her yerinden milyonlarca gezgini bir mıknatıs gibi kendine çekiyor ama şehir sadece bu kadar değil. Siem Reap gezilecek yerler yazımızda bu tarihi şehirdeki diğer tapınaklardan, müzelerden ve diğer ilgi çekici yerlerden de bahsedeceğiz.

  • Angkor Arkeoloji Parkı
  • Angkor Wat ve Angkor Thom Tapınakları
  • Mayın Müzesi
  • Phare Ponleu Selpak Sirki
  • Tonle Sap Gölü ve Yüzen Köyler
  • Angkor Ulusal Müzesi

Siem Reap Uçak Bileti

Kamboçya’daki Siem Reap Eyaletinin başkenti olan Siem Reap oldukça hareketli bir şehirdir. Bölgeye her yıl milyonlarca turist gelmektedir ve bunun temel nedeni Angkor Tapınaklarına olan yakınlığıdır. Temmuz, Mart ve Ekim, Kamboçya, Siem Reap için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalanından daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar: Şubat, Eylül ve Mayıs. Bu ayları Siem Reap Uçak Bileti satın almak için kullanabilirsiniz. Siem Reap havalimanı şehir merkezine yaklaşık 7 km.

Siem Reap Otel Rezervasyonu

National Road 6 bölgesi, sakinlik ile dinlendirici bir kaçamak isteyen tatilciler için bir cennettir. Yöresel yemekler ve şehir yürüyüşleri bu bölgenin ayrıcalıklı özellikleri arasındadır. Barlar Sokağı bir başka popüler duraktır. Ayrıca tarihi merkez keşfi ile ilgilenen gezginler için popüler bir destinasyondur. Siem Reap Otel Rezervasyonu yapmak için en uygun bölgelerden biridir ve 5 yıldızlı Siem Reap otellerinin çoğu buradadır.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir