Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Gece Hayatı ve Ukrayna’nın Gece Kulüpleri rehberi

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna’da gece hayatı nasıldır?

En çok merak edilen başlıklardan biri olan Ukrayna Gece Hayatı, anlatıldığı gibi oldukça renkli ve eğlencelidir. Gece kulüpleri, her ne kadar çok albenili olmasa da ( Türkiye’ye kıyasla ), eğlence serbestliği daha farklıdır. İçkiler ucuzdur, müzikler eskidir ve mekânlar genellikle basıktır. Kiev gece kulüpleri bir tık daha geniş ve kalitelidir. Gece kulüplerini eğlenceli kılan, elbette Ukraynalı güzel kızlardır. Adeta bir moda defilesinden fırlamış bir birinden güzel kızların eğlendiği bu mekânlar, özellikle Türk gezginlerin tercih ettiği mekânlardır. Çoğu gece kulübüne girişler ücretlidir. Ortalama 100 ila 200 Grivna karşılığında giriş bileti ve eğer şanslıysanız 1 adet bedava içki almaya hak kazanırsınız. Eğlence genellikle gece 21.00 civarında başlar ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Kulüplerde sigara ve nargile içebilirsiniz. Ayrıca çoğu mekânda yemek servisi de yapılmaktadır.

Ukrayna’da eğlence mekânları

Ukrayna halkı için gece eğlenceleri çok özeldir. Özellikle kadınların için hazırlıklar uzun sürer. En şık kıyafetler giyilir ve genellikle arkadaş grubu ile bu eğlencelere gidilir. Eğlence kavramı sadece gece kulüpleri ve barları kapsamıyor. Günün her saatinde sıradan bir pizzacıda bile hem yemek yiyip hem içkinizi içebilirsiniz. Sokak aralarında hizmet veren publar, kafeler ve restoranlarda bile oturup keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bunun için çok pahalı mekânlara gitmenize gerek yok. Hatta çoğu zaman, parklarda oturup bira içen arkadaş gruplarına rastlamak çok olağandır. Hiç kimse kimseyi bunun için yadırgamamaktadır. Sokakta elinizde bira şişesi ile gezmeniz veya bir mağazaya elinizde bira ile girmeniz kimse tarafından yadırganmaz. Kısaca; Ukrayna halkı için eğlencenin yeri ve saati yoktur.

Ukrayna gece hayatı fiyatları pahalı mı?

Bundan 2 sene önce, fiyatların Türkiye’den en az 2-3 kat daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. 2021 yılında Türk lirasının değer kaybı ve ekonomik olumsuzluklar, maalesef şu an fiyatları neredeyse kafa kafaya getirdi. Örneğin bundan 2 sene önce Kharkov şehrinin en iyi gece kulüplerinden birinde 2 kişilik arkadaş grubunun mükemmel bir gece eğlencesi ortalama 2000 Grivna idi. O zamanın TL karşılığı yaklaşık 250 Lira civarındaydı. Şimdi 250 Grivna yaklaşık 600 TL yapmaktadır. Gördüğünüz gibi TL’nin değer kaybı, fiyatları 2 katından daha fazla arttırdı. Şu an günümüz koşullarına göre kişi başı 1000 Grivna ile güzel bir gece geçirebilir ve eğlenebilirsiniz. ( Yaklaşık 300 TL ). Bu fiyatlar eğlenceli bir gece için geçerlidir. 2 bira içip sağı solu keseyim derseniz 250-300 Grivna ile geceyi çıkartmanız da mümkündür. Tabi bunun için daha alt segment kulüpleri tercih etmelisiniz.

Ukrayna’nın en iyi gece kulüpleri

Ukrayna’nın büyük şehirlerinde eğlence mekânları ve gece kulüpleri daha büyük ve eğlencelidir.  Yarışmalar, görsel Showlar ve çeşitli eğlence aktiviteleri düzenlenmektedir. Özellikle hafta sonu için hazırlanan eğlence temaları, çok ilgi çekiyor. Güzellik yarışmaları, dans yarışmaları, revü kızları ve benzeri aktiviteler ile misafirlere benzersiz gösteriler sunuluyor. Ukrayna Gece Kulüpleri listesini yaparken çok fazla reklam yapmak istemediğimiz için, sadece şehir bazında tanıtmak istiyoruz.

  • Kharkov Gece Kulüpleri ve Kharkov Gece Hayatı

Kharkov, Ukrayna’nın en büyük şehirlerinden biridir ve gece hayatı oldukça hızlıdır. Özellikle şehir merkezinde birçok gece kulübü hizmet vermektedir. Türklerin en çok tercih ettiği kulüplerden biri olan Night Club Bolero – Bolero Gece Kulübü Kharkov, şehrin en büyük eğlence mekânlarından biridir. Kharkov gece hayatı adlı yazımızda detaylıca anlattık. Biraz daha kaliteli ve pahalı bir mekânda gecenizi renklendirmek isterseniz, Panorama Lounge Kharkov sizin için ideal olabilir.

  • Kiev Gece Kulüpleri ve Kiev Gece Hayatı

Başkent Kiev, eğlence kalitesinin çok yüksek olduğu bir şehirdir. Kiev eğlence hayatı, diğer şehirlere göre daha canlıdır. Gece kulüpleri daha büyük ve konforludur. Arena City ( Arena Entertainment Complex), Sky Bar, Buddha Bar ve Caribbean Club gibi gece kulüpleri Kiev’in en popüler gece kulüpleri arasındadır. Kiev gece kulüpleri hakkında daha detaylı içeriği, Kiev gece hayatı adlı yazımızda bulabilirsiniz.

  • Odessa Gece Kulüpleri ve Odessa Gece Hayatı

Odessa ‘ya giden gezginlerin ilk duraklarından biri, Arcadia bölgesidir. Çünkü Odessa Gece Kulüpleri genellikle burada hizmet verir ve eğlencenin kalbi bu bölgede atmaktadır. Odessa Gece hayatı adlı yazımızda detaylıca gece eğlencelerine yer verdik. Arena, Palladium Odessa ve İbiza gibi gece kulüplerinde sınırsız eğlence ve Showlar sizi bekliyor. Striptiz Showları, ünlü yıldızlar ve sanatçıların sahne aldığı bu gece kulüplerinde eğlence sabaha kadar devam etmektedir.

Ukrayna içki fiyatları – Ukrayna gece hayatı fiyatları

Ukrayna’da alkol fiyatları oldukça ekonomiktir. Votka ve şarap, yöresel içkileridir ve yabancı içkilere göre çok daha ucuzdur. Örneğin herhangi bir süpermarkette 1 litre votkayı 80-150 Grivna karşılığında satın alabilirsiniz. 1 litre yabancı viski fiyatları 500 – 800 Grivna arasında değişmektedir.  Yerel bira fiyatları yaklaşık 10 – 40 Grivna arasında değişmektedir. Gece kulüplerinde satılan alkol ile süpermarketlerde satılan alkol fiyatları arasında çok astronomik farklar yoktur. Evet, eğlence mekânlarında alkol daha pahalıdır ama yine de bütçeyi zorlayacak türden değildir.

Ukrayna gece hayatı güvenli midir?

Kontrollü hareket ettiğiniz sürece, hiçbir güvenlik sorunu yaşamazsınız. Ukrayna gece hayatı, sadece gerçekten eğlenmek isteyenlerin tercih ettiği bir aktivitedir. Müzik, dans ve alkol kombinasyonunu kontrollü olarak sağlarsanız, herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ukrayna, bu anlamda oldukça güvenli bir ülkedir. Turistlere karşı yüksek fiyatlı satış, ekstra hesap ödeme ve benzeri şeyler her ülkede yaşanabilir. Bu doğaldır. Biraz dikkatli olursanız bu gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Tanımadığınız kişiler ile gece kulübünden otelinize gitmeyin. Hırsızlık gibi olaylar yaşanabilir. Adabınız ile eğlenin ve o ülkenin kültürünün çok farklı olduğunu unutmayın. O kültüre adapte olacağım diye saçma sapan hareketler yaparsanız, başınız derde girebilir. Ukrayna’da kesinlikle Ukrayna vatandaşları ile kavga etmeyin.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir