Ukrayna'da Yaşam

Ukrayna konaklama seçenekleri – Ukrayna Ucuz Oteller

ukrayna konaklama

Ukrayna’da nerede kalınır? Ukrayna Konaklama

Ukrayna’nın büyük şehirlerinde konaklama konusunda birçok seçeneğiniz var. 4 ve 5 yıldızlı oteller az olsa da, birçok 3 yıldızlı ve konforlu otellerde konaklayabilirsiniz. Kiev’de konaklama konusunda diğer şehirlere göre daha fazla seçeneğiniz olacak. Kharkov, Dnipro ve Odessa gibi şehirlerde 4 yıldızlı oteller daha fazladır. Otel fiyatları döneme göre değişse de, her bütçeye uygun şekildedir. Örneğin 3 yıldızlı bir otelde günlük 30-40 dolara konaklayabilirsiniz. 5 yıldızlı otellerin günlük oda ücreti 100 dolara kadar çıkabilmektedir. Ukrayna konaklama seçeneklerini, Ukrayna gezisinden önce planlamalısınız. Size tavsiyemiz, genellikle şehir merkezindeki otelleri tercih edin. Çünkü şehirden uzak otellerde konaklarsanız, taksi için daha fazla ücret ödemeniz gerekecek. Bu da otel masrafınıza eklenecektir. Ama eğer şehir merkezinde bir otelde konaklarsanız, her yere yürüyerek gidebilir ve şehri keşfedebilirsiniz.

Ukrayna otelleri ve Ukrayna otel fiyatları

Ultra lüks oteller hayal etmeyin. 4-5 yıldızlı oteller olmasına rağmen, çok fazla lüks olmadıklarını söyleyebiliriz. Ama yine de oldukça konforlu ve güvenli otellerdir. Ukrayna otelleri, son yıllarda turistlerin kendilerini daha konforlu hissedebilecekleri şekilde tasarlanıyor ve sunulan hizmet kalitesi buna göre artıyor. Otellerde İngilizce bilen personeller çalışmaktadır. İletişim konusunda bir problem yaşamazsınız. İnternetten rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ödemenizi otelde nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Ucuz otellerde aradığınız konforu bulmanız zor olabilir. Çoğu otelde ısıtma sorunu ile karşılaşmanız mümkündür. Sıcak su ve havalandırma sistemi olan oteller, gezinizin keyfini bozabilir. Ukrayna otel fiyatları, Avrupa ülkelerine göre ideal ve bütçe dostudur.

Ukrayna’da ev kiralamak

Aslında bu konaklama seçeneği, otelde konaklamaktan en az 2 kat daha ucuzdur. Ukrayna’da ev kiralamak her ne kadar uygun bir seçenek olsa da, dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Evin konumunun güvenli bir lokasyonda olduğundan emin olun. Bireysel kiralama yerine, bu işin profesyoneli olan şirketlerden kiralayın. Kiralama öncesinde tüm şartları açık konuşun ve yazılı olarak sözleşme yapın. Evi teslim ederken, ekstra ödeme yapmanıza gerek kalmayacak şekilde şartları lehinize uyarlayın. Şehir merkezinden uzak evlerde konaklamayın. Apartman dairesi ve merkezi lokasyonda olan evleri tercih edin.

Ukrayna Otel Rezervasyonu

Ukrayna gezisini planlarken, Ukrayna’da gideceğiniz şehirde uygun otelleri araştırın. Rezervasyonu internetten yapın ve mutlaka rezervasyon dokümanını yanınıza alın. Ülkeye girişte pasaport kontrolünde ve evi teslim alırken buna ihtiyacınız olacaktır. Ödemeyi Ukrayna Grivna olarak yapacağınız için, oluşması muhtemel kur farkını da hesaplayın. Ödemenizi kredi kartınızla veya nakit olarak yapabilirsiniz. Booking.com ve airbnb.com gibi web sitelerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Veya dilerseniz direkt otelin web sitesinden de rezervasyon yaptırmanız mümkündür. Rezervasyon öncesinde sormak istediklerinizi, otele eposta göndererek sorabilirsiniz.

Tagged , , , , , , ,

2 thoughts on “Ukrayna konaklama seçenekleri – Ukrayna Ucuz Oteller

  1. peki neden ötel fiyatlarını belirtmediniz peki ukraynanın o güzel kızları konyaya gelirlermi nasıl iletişime geçebilirim bukonuda yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum konya merkez 05511883782

  2. peki ukraynalı kızlarla nasıl tanışacağız ötel fiyatlarının ucuz olduğunu söylemişsiniz ama fiyat belirtmemişiniz kaç dolarla gitmeliyim hangi şehirler daha hesaplı onları açıklarsanız memnun olurum birde ukraynalı bayanlarla iletişime geçmemde yardımcı olursanız memnun olurum 05511883782

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir