Ukrayna'da Yaşam

Ukrayna’nın Sudova Vyshnia Şehri Hakkında Bilgi

Ukrayna Hakkında

Sudova Vyshnia şehrinin de içinde bulunduğu bir Doğu Avrupa ülkesidir. Ukraynaca da Україна olarak yazılır. Yüzde yetmişi Ukraynalılardan, yüzde yirmisi Ruslardan ve kalanı diğer milletlerden oluşan harika bir ülkedir.

Şehir Hakkında Bilgi

Sudova Vyshnia Şehri. Sudova Vyshnia şehri Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden birisidir. Şehrin ismi İngilizce olarak ‘Sudova Vyshnia’, Türkçe olarak ‘Sudova Vyshnia’ ve Ukrayna’nın ana dili olan Ukraynaca da ‘Судова Вишня’ olarak yazılır. Doğal olarak dile göre okunuşları biraz farklıdır.
Ukrayna da uluslararası standartlarda duyurulan 2001 ve 2021 nüfus ölçümleri şöyledir. Sudova Vyshnia şehri 2001 yılında yapılan nüfus sayımında 6,668 nüfusa sahipken 2021 yılında yapılan nüfus sayımında 6,504 nüfusa sahipmiş. Bu da demek oluyor ki nüfusu −2.46% şeklinde bir değişim göstermiştir.
Sudova Vyshnia şehri Ukrayna’nın Lviv Oblastı bölgesinde bulunmaktadır.

Not:

Ukrayna bir kültür ve turizm ülkesi olduğu kadar bir eğence ve gezi ülkesidir. Çok daha fazla bilgi edinmek için Ukrayna Gece Hayatı, Ukrayna Turu , ve Ukrayna da Yaşam kategorilerimize göz atabilirisiniz.

Tagged , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir