Dünya Turu

Yurt dışına gideceklere tavsiyeler

Yurt dışına gideceklere tavsiyeler

Yurt dışına gideceklere tavsiyeler

Hayatınızda ilk kez yurt dışında tatil yapmayı düşünüyorsanız bazı korkularınız ve çekinceleriniz olabilir. Yurtdışına gidenlere tavsiyeler rehberimiz size yardımcı olacaktır. İlk kez yurt dışına çıkmak, bir insanın yaşayabileceği en heyecan verici deneyimlerden biridir. Nereye giderseniz gidin, sizi yepyeni bir kültürle, size benzeyen ve sizden farklı sayısız insanla buluşturacak bir yolculuğa çıkmadan önce yapmanız gerekenleri planlamalısınız. İlk kez yurt dışına çıkmak bu aşamada zor görünebilir ama emin olun; makaleyi okuduktan sonra fark edilmesi zor bir şey yok! Yurtdışına adım attığınızda seyahatin bir tutkuya dönüşeceğine inancımız tamdır. Böylece tüm endişeleri ve karmaşayı bir kenara bırakabilirsiniz.

Panik yapma

Öncelikle yurt dışında kendinize güvenmeniz önemlidir. Bu birçok konu için geçerlidir. Özellikle konuşma sırasında. İngilizce, Almanca veya Fransızca, tanıyacağınız veya çok az şey bildiğiniz ülkeye bağlı olarak her zaman konuşmaya çalışın.

Gideceğin ülkeyi araştır

Kötü sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız detaylı araştırma yapın. Ülkenin geleneklerini, kültürünü ve geleneklerini kontrol etmeniz gerekiyor.

Pasaport ve Vize

Yurt dışına çıkmak için öncelikle pasaportunuzun olması gerekiyor. Pasaport sahibi olmanın yanı sıra yurt dışına çıkabilmeniz için pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Pasaportunuzun pasaportunuza 6 aydan daha az bir süre kalmış olması durumunda maalesef yurt dışına çıktığınızda yönetmelikten dolayı bir sorun olabilir, bu yüzden pasaportun geçerlilik süresine dikkat etmekte fayda var. İlk kez vize alacaksanız, süreci hesaplayın ve planlarınızı buna göre yapın ve vize sürecini olabildiğince erken almaya çalışın.

Ucuz uçak bileti ve ucuz otel

Ucuz uçuşlar ve otel en önemli faktördür. Konaklama konusu kişiden kişiye değişir. Bu değişiklik aynı zamanda bir bütçe meselesidir. Yurt dışında konaklama için genel olarak gerekli olan özellikler; otel şehir merkezine yakın, uygun fiyatlı ve biraz rahat. Tıpkı uçak biletleri gibi, yurt dışında hizmet veren otelleri inceleyebileceğiniz ve imkânları karşılaştırabileceğiniz web siteleri var.

En iyi zamanı seçin

Mevsim ve hava sıcaklığı bir ülkeyi başlı başına sevmenin en önemli faktörlerinden biridir. Bazı şehirler kışın, bazı şehirler ilkbahar ve yaz aylarında güzeldir. Tatilinizi planlarken, gideceğiniz ülkenin hava durumunu bilmeniz gerekir. Ona göre kıyafet seçmeli ve tatil planı yapmalısın.

Güvenlik İpuçları

Yurtdışına çıkarken pasaportunuzun ve kimlik kartınızın fotoğraflarını cep telefonunuzla çekip bir kopyasını el çantanıza ve valizinize koymanızda fayda var. Resmi belgelerinizi yedeklemek, çantanız çalınsa, kaybolsa veya tüm dünyada bagajınız kaybolsa bile size yardımcı olabilir.

Tagged , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir